Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 31.Dec.2012, 16:42   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Novosađanin u Dunavu na -2 stepena

NOVI SAD -

Radio-televizija Vojvodine naišla je jutros kod Futoške pijace u Novom Sadu na sugrađanina Živojina Sadžakova, oskudno odevenog u atlet majicu, kratak šorc i letnje papuče, koji je, nakon jutrošnjeg kupanja u Dunavu, kada je temperatura vazduha bila minus dva stepena Celzijusa, zatečen kako nastavlja sa redovnim dnevnim aktivnostima.

Sadžakov je rekao da mu ne pada napamet da se u Dunavu kupa tokom leta, kada se, kako kaže, do Novog Sada slivaju sve otpadne >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << vode iz Nemačke, Austrije i Mađarske, a da mu je velika evropska reka jutros bila baš meri, jer je temperatura vode bila veća za cela - četiri stepena.

Ovaj Novosađanin je u programu Radio-televizije Vojvodine apelovao na sugrađane da ne kupuju petarde i druga pirotehnička sredstva, makar bila u originalnom pakovanju, jer posledice neispravne robe mogu biti stravične.



Idealno bi bilo da ovo veče prođe bez petardi, ipak, teško da će tako biti, a vatromet traje već danima. Nikako ih nemojte kupovati na komad i bez uputstva. A kako treba, ako baš mora, saznali smo od dežurne ekipe Radio-televizije Vojvodine. Preporuka je da se petarde i ostala pirotehnika kupuju u originalnom pakovanju, sa uputstvo za upotrebu, u protvnom zabavo može skupo da košta.

Koliko to može da bude opasno govori i podatak da je dupliran zvučni efekat pirotehničkih sredstava sa 80 na 160 decibela.

Komunalna policija je bila revnosna i uradila je svoj deo posla, pa prodavaca pirotehničkih sredstava i druge nedozvoljene robe oko Futoške pijace, praktično, i nema. Pre nekoliko dana zaplenjena je određena količina petardi nadomak Najlon pijace.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Povezane vesti

Novosadski doktor u Dunavu na -2

Izvor: Novine novosadske, 31.Dec.2012

Radio-televizija Vojvodine naišla je jutros kod Futoške pijace u Novom Sadu na sugrađanina Živojina Sadžakova, oskudno odevenog u atlet majicu, kratak šorc i letnje papuče, koji je, nakon jutrošnjeg kupanja u Dunavu, kada je temperatura vazduha bila minus dva stepena Celzijusa, zatečen kako...

Nastavak na Novine novosadske...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.