Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 29.Okt.2015, 11:08 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Novi Sad kao nekad
Novosađani su sinoć imali priliku da prošetaju ulicama svog grada, ali onakvim kakve su izgledale tokom prošlog veka. Na društvenim mrežama često imamo priliku da gledamo slike Novog Sada iz tog perioda, ali sinoć je naš grad bio prikazan iz drugačijeg i, da kažemo, pokretnog ugla kroz seriju dokumentarnih filmova o Novom Sadu.
Iako deluje neverovatno, ali Novi Sad nije oduvek izgledao ovako kakvog ga danas poznajemo. A svi koji su želeli da se uvere u to, kao i da zavire >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << u nešto dalju prošlost, mogli su sinoć da upoznaju Novi Sad kroz stare filmove koje je prikupio i prikazao naš sugrađanin Zoran Knežev.
Kroz taj svojevrsni vremeplov o Novom Sadu, prisutni su imali priliku da zavire u prošlost našeg grada, da makar na trenutak zamisle kako je izgledao život u njemu pre sto godina, ali i da, kako kažu, osete duh tog vremena.
Dokumentarni filmovi o Novom Sadi iz prošlog veka, prikazali su koliko su i ljudi bili različiti u odnosu na danas, kao i koliko su druigačiji bili tadašnji ritam i način života. Skoro nezamislivo nam deluje da se naš grad može toliko drastično promeniti u narednih sto godina, ali – ko doživi, pričaće.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...









