Nemci traže dobavljače u Srbiji

Izvor: Blic, 29.Apr.2015, 16:20   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Nemci traže dobavljače u Srbiji

Više od 20 preduzeća iz Nemačke prijavilo se za učešće u projektu „Nemačke inicijative za pronalaženje dobavljača u državama zapadnog Balkana“.

Nemački preduzetnici najviše su zainteresovani za srpske dobavljače iz metaloprerađivačke industrije, a traže i prerađivače plastike i druge poslovne partnere, rekao je u Regionalnoj privrednoj komori u Subotici Milan Krstić, biznis konsultant Delegacije nemačke privrede u Srbiji.

- Konkretno su zainteresovani >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << za dobavljače koji će ih snabdevati polufabrikatima i gotovim proizvodima. Među njima su i preduzeća koja proizvode komponente za autoindustriju – rekao je Krstić.

Predstavnici nemačkih i srpskih preduzeća moći će da se predstave jedni drugima i uspostave saradnju 9. juna na konferenciji u Minhenu, a prema rečima Milana Krstića, očekuje se susret 20 firmi iz Nemačke i oko 100 iz Srbije i regiona.

U RPK je oko 60 vojvođanskih privrednika upoznato i sa uslugama „Seniorskog ekspertskog servisa“ po kome eksperti u penziji o trošku nemačke Vlade dolaze u fabrike i pomažu u radu.

Domaćini za njih plaćaju troškove lokalnog saobraćaja, smeštaj i džeparac od sedam evra na dan. U Srbiji je poslednje dve godine registrovano više od 30 angažmana nemačkih penzionera.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.