Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 10.Nov.2015, 21:16 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Napuštena vozila oduzima pauk
Da li znate šta bi se desilo kada biste neispravan ili neregistrovan auto ostavili predugo na parkingu?
Jednostavno ukoliko ga pauk odnese, a vi ne dođete po njega u određenom vremenskom roku, ostajete bez automobila.
Zbog saobraćajne gužve i sve više automobila u Novom Sadu, primećeno je mnogo napuštenih i zaboravljenih vozila na parkinzima. Ona ne samo što zauzimaju prostor koji bi građani koristili za parkiranje, već predstavljaju i ekološku opasnost ispuštajući >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << ulje i zagađujući okolinu.
Havarisana i neregistrovana vozila sa javnih parkinga uklanja inspektor za kontrolu javnih parkirališta u saradnji sa radnicima "Parking servisa".
Ove godine do sada je uklonjeno čak 140 vozila.
Iz Inspekcije za saobraćaj i puteve navode da u slučaju da lice ne preuzme vozilo u određenom vremenskom periodu, ono se prodaje na licitaciji, a novac se uplaćuju u budžet Grada Novog Sada.
Iz inspekcije apeluju na građane da prijave ona vozila koja su bez registarskih oznaka, napuštena, havarisana i ostavljena na gradskim parkinzima ili zelenim površinama, prolazima i ostalim mestima koja ne služe parkiranju i ostavljanju vozila. Prijave na telefone: 4872-402 ili 4872-403
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...






