Mihajlović: Sigurno snabdevanje energijom prioritet

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 13.Dec.2021, 14:57

Mihajlović: Sigurno snabdevanje energijom prioritet

Država i svi subjekti u energetskom sistemu zajedno rade na rešavanju problema u energetskom sistemu i biće angažovani svi resursi kako bi se obezbedilo uredno snabdevanje privrede i domaćinstava, izjavila je potpredsednica vlade i ministarka rudarstva i energetike Zorana Mihajlović. Ona je predsedavala sednicom Radne grupe za praćenje sigurnosti snabdevanja energijom i energentima, na kojoj je razmatrana aktuelna situacija u svim delovima energetskog sistema.

Kako je saopšteno >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << iz ministarstva, na sednici radne grupe razmatrane su aktivnosti na otklanjanju problema u elektroenergetskom sistemu, kao i trenutna situacija u snabdevanju prirodnim gasom i toplotnom energijom.

Predstavnici EPS-a informisali su članove radne grupe o angažovanim kapacitetima u termoelektranama i hidroelektranama i merama koje se preduzimaju za rešavanje problema u proizvodnji u TE ”Nikola Tesla”.

Razmatrane su i aktivnosti koje su EMS i „Elektrodistribucija Srbije“ preduzeli na otklanjanju problema u prenosnom i distributivnom sistemu.

Predstavnici „Elektrodistribucije Srbije“ istakli su da su sve ekipe na terenu, da se očekuje smanjenje broja potrošača bez napajanja i da je trenutno najveći problem prohodnost puteva koja otežava saniranje kvarova, a koja se rešava u saradnji sa JP ”Putevi Srbije”.

Na sastanku su učestvovali i predstavnici JP „Srbijagas“, „Transportgasa“, NIS-a, Poslovnog udruženja ”Toplane Srbije”, Agencije za energetiku, Republičke direkcije za robne rezerve, JP PEU „Resavica“ i JP „Putevi Srbije“.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Povezane vesti

Mihajlović: Sigurno snabdevanje energijom i energentima prioritet, ključna saradnja svih u sistemu

Izvor: Beta Video, 13.Dec.2021

BEOGRAD - Ministarka rudarstva i energetike Srbije Zorana Mihajlović izjavila je danas da država i svi koji posluju u energetskom sistemu zajedno rade na rešavanju problema u elektroenergetskom sistemu, nastalih nakon obilnih snežnih padavina, kao i da će biti angažovani svi resursi kako bi se...

Kliknite na sliku da bi video krenuo.

Realizovano uz pomoć www.beta-video.tv

Nastavak na Beta Video...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.