Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 15.Nov.2017, 15:58 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Memorijalni bokserski turnir "Dušan Božanić Tredža"
Bokserski klub "Novi Sad" 9. put organizuje Memorijal "Dušan Božanić Tredža" u znak sećanja na dugogodišnjeg trenera Bokserskog kluba "Vojvodina" koji je svoju bogatu trenersku karijeru okončao u Bokserskom klubu "Novi Sad". Reč je o jednodnevnom takmičenju u svim uzrasnim kategorijama. Na Memorijalu će učestvovati dvadesetak boksera iz Mađarske, Rumunije, Slovenije, Bosne i Hercegovine i naše zemlje.
"To je bez sumnje najuspešniji trener Jugoslavije jer su njegovi >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << bokseri osvojili dve olimpijske, dve svetske i evropske medalje, kao i pregršt mediteranskih, balkanskih i veliki broj odličja sa domaćih i svetskih turnira. U bivšoj državi jedino nam je Kumanovo pariralo jer su njihovi bokseri imali dve olimpijske medalje – bronzanu i srebrnu, dok smo mi osvajači zlatne i srebrne", podseća na rezultate svog trenera Tadija Kačar, koji je uz brata Slobodana i najtrofejniji bokser Dušana Božanića.
Naš legendarni bokser Tadija Kačar ističe da će i ove godine u ringu biti žestoka konkurencija.
"Našim mladim bokserima upriličićemo adekvatne protivnike. Reč je o proverenim bokserima koji imaju mnogo veće međunarodno iskustvo u odnosu na naše sportiste, ali to će im biti i prilika da se u ringu odmere sa osvajačima međunarodnih odličja. Novo međunarodno iskustvo sigurno će im značiti za nastavak sportske karijere u kojoj ih očekuje mnogo sličnih sportskih izazova!"
Zanimljivo će biti i u publici jer će meču prisustvovati naše bokserske legende: braća Kačar, Mirko Puzović, Dragomir Vujković, Milivoje Labudović i ostali. Meč će u Sportskom i poslovnom centru "Vojvodina" biti održan u subotu, 18. novembra od 11 časova.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...









