Lutkarstvo Srbije u krizi

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 12.Feb.2015, 12:03   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Lutkarstvo Srbije u krizi

Udruženje vojvođanskih učitelja od 2000. godine upozorava da je lutkarstvo Srbije u velikoj krizi, iako je od ogromnog značaja za nacionalnu kulturu.

Za one koji se bavi vaninstitucionalizovanim lutkarstvom borba je još teža.

Lutkarska sekcija Sokolskog društva Novi Sad 12. februara 1933. godine izvela je prvu profesionalnu lutkarsku predstavu na srpskom jeziku, u sadašnjoj zgradi Matice srpske.

Bilo je to najstarije srpsko lutkarsko pozorište. Za >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << tu priliku iz Ljubljane donete su lutke i pozornica za predstavu "Kraljević iz podzemlja".

Ekipa "Jutarnjeg programa" TV Novi Sad je posetila je jednu takvu ekipu.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.