Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 01.Nov.2015, 19:19 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Lakša overa dokumenata u dijaspori
Godinu dana kako je stupio na snagu Zakon o beležnicima, traju i problemi više od tri miliona naših građana koji žive u inostranstvu. Naime, zbog nemogućnosti da ambasade rade posao beležnika, mnogi su morali da potroše mnogo novca na put u Srbiju, kako bi overili dokumenta.
Tome je, kako za RTV kažu u Beležničkoj komori, došao kraj, jer je postignut dogovor da se priznaju punomoćja potpisana u ambasadama i konzulatima.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.




