Kurtiju se priviđaju aktivnosti Vojske Srbije, pokušava da zamagli ono što radi na terenu

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 13.Okt.2024, 17:18

"Kurtiju se priviđaju aktivnosti Vojske Srbije, pokušava da zamagli ono što radi na terenu"

Premijer Srbije Miloš Vučević izjavio je danas da se premijeru privremenih prištinskih institucija Aljbinu Kurtiju priviđaju aktivnosti Vojske Srbije, ocenjujući da Kurti pokušava da podigne tenzije i da zamagli ono što radi na terenu.

KFOR odbacio Kurtijev zahtev za povratak zone bezbednosti na administrativnoj liniji

Misija KFOR-a u Prištini ne vidi mogućnost obnavljanja kopnene i vazdušne >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << linije bezbednosti uz administrativnu liniju između centralne Srbijom i AP Kosova i Metohije, što je zatražio premijer privremenih institucija u Prištini Aljbin Kurti.

Povodom tvrdnji Kurtija o kretanju snaga Vojske Srbije u blizini administrativne linije sa AP Kosovom i Metohijom, Vučević je rekao da Kurti pokušava da zamagli i stavi sa strane ono što on radi, a što vodi ka eskalaciji na terenu.

"Vojska Srbije je u dnevnoj komunikaciji sa komandom Kfora, i imamo sve organizovane komunikacione linije i zajedničke patrole, a Aljbinu Kurtiju se privđaju stalno aktivnosti Vojske Srbije, naravno pokušavajući da podigne tenziju, i pre svega zamagli i stavi sa strane ono što on radi, a što dovodi ili vodi ka eskalaciji na terenu, ugrožavajući ljudska prava i slobode Srba na AP KiM, posebno na severu", rekao je premijer novinarima, posle održavanja Vojne svečanosti u Nišu, povodom obeležavanja 80 godina od osnivanja 63. padobranske brigade.

Vučević je naveo da su se te "snage", koje su se navodno srele sa pripadnicima Vojske Srbije, "lopovi, kriminalci i šverceri", navodeći da oni sa teritoriji AP KiM ulaze preko administrativne linije na prostor centralne Srbije i pokušavaju da kradu šta god da nađu, saopšteno je iz Vlade Srbije.

On je istakao da nema dodatnih aktivnosti, da "ništa ne spremamo što može da dovede do pogoršanja na terenu".

"Naprotiv, mi smo veoma smo smireni i trpeljivi. Trpimo više nego što bi iko trpeo, zato što želimo da čuvamo mir i političku stabilnost, a da će se videti šta će Kurti sutra da spremi", naveo je Vučević.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...






Povezane vesti

“Kurtiju se priviđaju aktivnosti Vojske Srbije, pokušava da zamagli ono što radi na terenu”

Izvor: VojvodinaUzivo.rs, 13.Okt.2024

NIŠ – Premijer Srbije Miloš Vučević izjavio je danas da se premijeru privremenih prištinskih institucija Aljbinu Kurtiju priviđaju aktivnosti Vojske Srbije, ocenjujući da Kurti pokušava da podigne tenzije i da zamagli ono što radi na terenu. Povodom tvrdnji Kurtija o kretanju snaga Vojske...

Nastavak na VojvodinaUzivo.rs...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.