Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 08.Mar.2019, 13:57 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Kurs srpskog za mlade u Bačkom Petrovom Selu
Civilna organizacija "Tako cool" u saradnji sa bečejskim udruženjem mladih pete godine realizuje projekat "Jednaka šansa za sve mlade".
U okviru programa uz podršku civilne organizacije "Za naše selo" su i u Bačkom Petrovom Selu uspešno realizovali kurs srpskog jezika za mlade.
Iako u okviru osnovnog obrazovanja oni kojima srpski nije maternji jezik već od drugog razreda uče srpski, praksa pokazuje da samo malo njih uspeva da usvoji i da na osnovnom nivou razume >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << i priča srpski jezik. Zbog toga se mladi u sve većem broju interesuju za kurseve srpskog jezika.
Besplatan kurs je počeo u decembru prošle godine i trajalo je do marta. Dvatesetak polaznika u dve grupe je aktivno učestvovao i napredovao u osvajanju srpskog jezika.
Zbog velikog zainteresovanja organizatori kursa i u buduće planiraju ovekve i slične kurseve, koji će se pored Bečeja realizovati u manjim mestima u opštini, kao što je Bačko Petrovo Selo.
Projekat "Jednaka šansa za sve mlade" je podržao i finansirao Ministarstvo omladine i sporta.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...













