Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 18.Okt.2017, 09:10 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Kupljena dva Brajeva štampača
Savez slepih Srbije saopštio je danas da je dan posle sastanka sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem, ispunjeno obećanje i da su kupljenja dva Brajeva štampača sa pratećom opremom.
Vučić se u ponedeljak, povodom Međunarodnog dana slepih, sastao sa predstavnicima Saveza slepih Srbije i tom priliko naglasio da će državni organi učiniti sve koliko mogu da pomognu u rešavanju problema sa kojima se slepi i slabovidi suočavaju tokom svakodnevnog života.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine <<
Tada je dogovoreno da Ministarstvo za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja nabavi štampače za Brajevu azbuku koja su za štampanje knjiga, časopisa i ostalih publikacija.
Savez slepih Srbije u saopštenju navodi da su kupljeni Brajevi štampači švedske kompanije Index Braille", koji će omogućiti izradu štampanog materijala u pristupačnom formatu i pristup informacijama slepim osobama.
Cilj projekta je ravnopravno učešće slepih osoba u javnom i kulturnom životu kroz unapređenje tehničkih uslova za štampanje na Brajevom pismu.
Savez slepih Srbije se zahvalio predsedniku Srbije i ministru Zoranu Đorđeviću na neizmernoj podršci i stvaranju preduslova za jednu veliku pozitivnu promenu u našem društvu.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...
Vučić ispunio obećanje: Savezu slepih Srbije kupljena dva Brajeva štampača
Izvor: SrbijaDanas.com, 18.Okt.2017
Cilj je ravnopravo učešće slepih osoba u javnom i kulturnom životu..Savez slepih Srbije saopštio je danas da je dan nakon sastanka sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem, ispunjeno obećanje i da su kupljenja dva Brajeva štampača sa pratećom opremom...Vučić se u ponedeljak, povodom Međunarodnog...










