
Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 14.Jun.2021, 07:24
Kraj Jokićeve sezone života: Finiks "počistio" Denver, Srbin isključen (VIDEO)
Najbolji košarkaš sveta Nikola Jokić završio je sezonu života u polufinalu plej-ofa Zapadne konferencije, pošto je njegov Denver eliminisan od Finiksa. Sansi su maksimalnim rezultatom 4-0 deklasirali Nagetse i plasirali se u finale, a u poslednjem meču su slavili rezultatom 125:119. Jokić je neslavno završio sezonu u kojoj je dominirao, pošto je zaradio isključenje zbog nesportskog faula nad Kameronom Pejnom.
Momak iz Sombora osio tim koji je bio osakaćen povredama i >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << sasvim zasluženo dobio priznanje za najkorisnijeg igrača regularnog dela, ali šanse za timski uspeh nisu postojale.
Denver je okončao nastup u polufinalu, iako ima najboljeg košarkaša NBA lige, delom što su ostali nosioci igre bili povređeni, a delom i što Nikolini saigrači nisu bili na nivou potrebnom da se napravi korak više u odnosu na prošlu godinu.
Franšiza iz Kolorada je igrala finale konferencije pre devet meseci, ali je sada napravila korak unazad i stala u polufinalu.
Mnogo bolji bio je Finiks, koji je istakao kandidaturu i za osvajanje titule na Zapadu i napad na šampionski prsten.
Što se tiče utakmice broj četiri, "grumenje" je vodilo samo u uvodnim trenucima, posle čega su gosti došli do prednosti i nisu je ispuštali do samog kraja. Već u prvoj četvrtini Finiks je imao dvocifrenu prednost (10:20), igralo se u naletima, pa je domaćin nekoliko puta hvatao priključak.
Denver, u čiji sastav se posle dugo vremena vratio Vil Barton, u više navrata je dolazio na posed zaostatka, dok je tokom treće deonice imao samo poen manjka (70:71).
Međutim, izabranici Montija Vilijamsa su odbijali svaki nalet rivala i na kraju uspeli da privedu meč kraju, upisavši novi brejk, za sedmi uzastopni trijumf u plej-ofu.
Posao im je umnogome bio olakšan jer je srpski centar isključen u finišu trećeg perioda. Posle jednog neuspešnog napada se iznervirao i napravio nesportski faul nad Kameronom Pejnom, a malo je nedostajalo da sukob eskalira i da dođe do fizičkog obračuna sa Devinom Bukerom.
Jokić je poslednju utakmicu u sezoni završio na svom nivou, zabeležio je dabl-dabl sa 22 poena (9/17 iz igre, 1/4 trojke, 3/4 slobodna bacanja), uz 11 skokova, četiri asistencije i jedne blokade. Spomenuti Barton bio je najefikasniji sa 25 poena, Majkl Porter junior je dodao 20, jedan više od Montea Morisa.
Na drugoj strani, dominirali su Buker sa 34 poena i 11 skokova (postigao i osam trojki iz deset pokušaja, odnosno veteran Kris Pol, koji je bio najefikasniji sa 37 poena, tri skoka i sedam asistencija.
Sansi će se za veliko finale NBA lige i pehar pobednika Zapadne konferencije boriti sa boljim iz okršaja Jute džez i Los Anđeles klipersa, a trenutni rezultat je 2-1 u pobedama za ekipu iz Solt Lejk Sitija.
Milvoki ubedljivo nadigrao Bruklin za izjednačenje, povreda Irvinga
Košarkaši Milvokija nadigrali su tim Bruklina sa 107:96 na svom terenu i došli do izjednačenja od 2:2 u četvrtfinalnoj seriji NBA lige. Tim Bruklina je uz poraz pretrpeo i povredu Kajrija Irvinga kojiće možda odsustvovati iz tima i do kraja sezone.
Iako su košarkaši Bruklina samovuvereno ušli u meč na gostovanju i poveli posle prve četvrtine, Milvoki je u nastavku uspeo da preuzme inicijativu i ubedljivo preokrene rezultat u preostala tri dela meča.
Tome je u znatnoj meri doprinela i povreda jednog od ključnih igrača gostiju Kajri Irvinga koji je povredio skočni zglob desne noge prilikom lošeg doskoka posle jednog od uspešnih napada.
Prema prvim vestima koje mogu da se pronađu strahuje se da se radi o povredi koja je za Irvinga označila kraj sezone, što je novi težak udarac za tim Bruklina posle izostanka Džejmsa Hardena koji se povredio u prvoj utakmici.
Irving je pre napuštanja terena za nešto više od 17 minuta igre uspeo da ubaci 11 poena ali je to bila nedovoljna podrška Kevinu Durantu koji nije mogao sam da nadigra domaćine iako je meč završio sa 28 postignutih poena uz 13 skokova i 5 asistencija.
U timu pobednika najefikasniji je bio Janis Adetokombo sa 34 postignuta poena uz 12 skokova i 2 asistencije, a odlično su ga pratili Midlton sa 19, Holidej sa 14 i Tuker sa 13 postignutih poena.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...
JOKIĆ ISKLJUČEN, DENVER POČIŠĆEN! Neslavan kraj sezone za srpskog MVP-a: Nikola u centru SKANDALA, Finiks u finalu Zapada!
Izvor: Kurir, 14.Jun.2021
Košarkaši Denvera ubedljivo su eliminisani u polufinalu plej-ofa Zapadne konferencije sa 4:0, pošto su izgubili i četvrtu utakmicu serije protiv Finiks Sansa sa 125:119, a MVP sezone Nikola Jokić isključen je nekoliko minuta pre kraja treće četvrtine.