Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 24.Dec.2018, 12:40 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Koncert Srpskog pevačkog društva
Srpsko pevačko društvo u Rumi, održalo je veliki godišnji koncert i obeležilo 156. godina postojanja svog društva. U prepunom holu Kulturnog centra, publika je uživala u nastupu ovog poznatog hora, kao i prijatnoj muzici raznovrsnih kompozicija.
Koliko je rumljanima prijatna i opuštajuća ovakva vrsta muzike govori prepun hol Kulturnog centra, kao i njihovi utisci.
Članovi Srpskog pevačkog društva u Rumi neguju horsku muzičku umetnosti i čuvaju kulturnu grada. >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << Kako sami kažu, želja im je da na publiku prenesu bar deo atmosphere sa njihovih proba, jer su one pune uživanja, radosti i ljubavi.
Srpsko pevačko društvo u Rumi, čije postojanje datira od pre 156 godina, dobitnik je mnogih festivalskih nagrada i priznanj, kako u zemmlji tako i u region. Pevački sastav je veoma aktivan u svom radu, a za godišnji concert su se pripremali svakodnevno, o čemu svedoči i nastup na održanom koncertu.
Podsećanja radi, Srpsko pevačko društvo iz Rume je svoju prvu “Himnu društva” izvelo još davne 1902. godine, u rumskoj crkvi. Od tog vremena, uz velike napore, povremene prekide rada i ponovno angažovanje, uspelo je da se očuva do današnjih dana. Na njihovom repertoaru je svetovna i duhovna muzika, kompozicije raznih zemalja i epoha, kao i savremena domaća pop i rok muzika, ali i narodna i starogradska, pa je onda razumljivo zbog čega je publika raznih generacija sa oduševljenjem pratila koncert ovog rumskog gradskog hora.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...












