Inter pobedio Kijevo,remi Empolija i Torina

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 15.Dec.2014, 23:06   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Intera savladali su večeras kao gosti ekipu Kijeva sa 2:0, dok su Empoli i Torino odigrali bez golova (0:0), u preostalim utakmicama 15. kola italijanske Serije A.

Ekipa Roberta Manćinija konačno je zaigrala kako ume i petom pobedom najavila prodor ka gornjem delu tabele, a uspeh je izboren sa po golom u oba poluvremena.

Kijevo nije imao rešenja za protivigru neroazura, posao mu je otežan kada je Urugvajac Bota zaradio crveni karton u 72. minutu, tako da >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << je ostao na samo bod iznad opasne zone.

U timu Intera srpski internacionalac Zdravko Kuzmanović bio je starter i igrao je do 75. minuta, dok je Nemanja Vidić ponovo presedeo na klupi.

Ivan Radovanović odigrao je celu utakmicu u dresu Kijeva.

Empoli i Torino bez pobednika i golova

Fudbaleri Empolija zabeležili su danas petu utakmicu bez poraza u Seriji A, ali nisu uspeli da pobede kod kuće Torino u 15. kolu prvenstva Italije, pošto se utakmica završila 0:0.

Oba večerašnja rivala bore se za opstanak pri dnu tabele. Torino ima bod više od tri ekipe iz opasne zone, dva manje od novog prvoligaša Empolija.

Domaći tim je mogao da povede već na početku meča, ali je šut Matijasa Večina iz daljine prešao tik iznad gola, dok je udarac Simonea Verdija iz slobodnog udarca odbranio Žan-Fransoa Žile.

Drugo poluvreme nije donelo mnogo uzbuđenja. U poslednjem minutu isključen je defanzivac Torina Pontus Janson zbog drugog žutog kartona.

Rezultati:

Kjevo - Inter 0:2 (Kovačić 19, Ranokija 55)

Empoli - Torino 0:0

Odigrano juče: Milan - Napoli 2:0, Ćezena - Fiorentina 1:4, Juventus - Sampdorija 1:1, Đenova - Roma 0:1, Parma - Kaljari 0:0, Udineze - Verona 1:2.

Odigrano u subotu: Lacio - Atalanta 3:0, Palermo - Sasuolo 2:1.

Tabela: Juventus 36 bodova, Roma 35, Lacio, Sampdorija i Đenova po 26, Milan i Napoli po 24, Fiorentina 23, Udineze i Palermo po 21, Inter 20, itd.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.