Goša: Apelom protiv  stečaja

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 03.Nov.2017, 14:31   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Goša: Apelom protiv stečaja

Zaposleni i rukovodstvo fabrike Goša pozvali su danas u otvorenom pismu predsednika Srbije Aleksandra Vučića i premijerku Anu Brnabić, kao i ministre Aleksandra Vulina i Gorana Kneževića, da svojim autoritetom pokušaju da spreče odlazak fabrike u stečaj.

Dosadašnjim delovanjem radnika mogli ste da se uverite da mi delujemo u pravcu očuvanja firme i nastavka rada, istaknuto je u pismu.

Imamo predugovore sa kupcem iz Irana za izradu 27 putničkih vagona, a vrednost >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << posla je 25 miliona evra, kao i za izradu 1.000 teretnih vagona, sa vrednošću posla 55 miliona evra, piše u saopštenju.

Obim tog posla garantuje uposlenost u naredne tri godine i prijem još 200 radnika, navodi se u pismu zaposlenih Goše.

Oni su istakli i da se ispunjenjem tih ugovora stvaraju uslovi da fabrika izmiri i obaveze prema državi u naredne dve do pet godina.

Zaposleni Goše obaveštavaju predstavnike države da postoje dve ponude za tu fabriku, to jest da jedan domaći fond želi da otkupi Gošu, ali i da kupac iz Irana želi da dokapitalizuje firmu.

Dokumenta o ovim ponudama možemo da vam dostavimo na uvid, a promena vlasnika bi omogućila nesmetan rad i opstanak firme, zaključeno je u pismu.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.