Izvor: Blic, 27.Avg.2008, 12:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Gorela centralna loža

KULA - Trideset fotelja je izgorelo, a oštećen je i deo limenog krova kada je, sat posle ponoći u ponedeljak, izbio požar na stadionu Hajduka u centru Kule. Vatru su primetili gosti obližnjeg kafića, a prema rečima direktora Aleksandra Vlaškalića, u više navrata su prijavljivali policiji narušavanje javnog reda i mira zbog noćnih upada na stadion. Šteta se procenjuje na 400.000 dinara.

- U letnjim mesecima preskaču zid iz pravca Pionirskog doma i opštinskog parkinga. >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << Do sada su cepali fotelje na centralnoj loži, pisali grafite političke sadržine i ostavljali za sobom gomilu otpadaka. Nalazili smo prazne dvolitarke piva, a bilo je i špriceva - priča Vlaškalić.

On kaže da nema ni govora o slučajnosti, već da je požar namerno podmetnut i da klub nudi nagradu od 5.000 evra svakom ko ima bilo kakve informacije o vandalima.

Na pitanje koji su mogući motivi podmetnutog požara, Vlaškalić odgovara da je „klub na odličnoj poziciji posle dobre utakmice sa OFK Beogradom 0:0".

- Ne vidim zašto bi neko na ovakav način pokazivao netrpeljivost prema meni kao direktoru kluba ili nekom od igrača - kaže Vlaškalić.

On tvrdi da se na utakmicama ne pojavljuju grupe nasilnih navijača i da takvih grupa na utakmicama na domaćem terenu nema.

- Dolaze pristojni ljudi da navijaju. Svi incidenti do sada su se dešavali noću i već smo ih nekoliko puta prijavljivali. Ne znam ni sam koliko puta smo krečili zidove na kojima ispisuju vugarne grafite sa političkim sadržajem - kaže Vlaškalić.

Osim brojnih grafita sa skraćenicama političkih stranaka na zidovima stadiona uočljivi su i oni upućeni glavnom sponzoru Hajduka Nikoli Džombi. Vlaškalić sumnja da je požar mogao biti poruka Džombi, a na pitanje ko obično sedi u centralnoj loži kaže da je ona obično rezervisana za goste predstavnike lokalne samouprave i rukovodstvo kluba. Po kuloarskim pričama u Kuli, nije isključeno da je požar rezultat revolta prema sponzoru kluba, ali se ne isključuje ni mogućnost da su požar podmetnuli maloletni vandali koji noću posećuju stadion. U rukovodstvu kluba polažu nade i da su sigurnosne kamere na zgradi Skupštine opštine Kula nešto zabeležile.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.