Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 04.Okt.2024, 20:16
Foto olimpijada na ulicama Novog Sada
Nakon 11 međunarodnih festivala koji su organizovani širom sveta, Novi Sad je domaćin ovogodišnjeg takmičenja za fotografe "Foto olimpijada".
Festival fotografije okupio je 24 umetnika iz nekoliko država.
Ukoliko ste na ulicama novog sada primetili brojne fotografe, reč je o prvoj ,,foto olimpijadi". Njih 24- četvoro sa foto-aparatom u ruci tokom 24 sata fotografisaće znamenitosti, ljude i lepote novog sada.
"Specifičnost svega ovoga je što oni ne >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << donose stare fotografije. Oni dobijaju 24 nove teme i sve moraju da budu snimljene u Novom Sadu. Te fotke su dokument jednog vemena", rekao je Ranko Đurović, predsednik organizacionog komiteta.
Oštro i precizno fotografsko oko nekima nije dalo mira, pa su prve fotografije načinili još u prostorima TONS-a. Ovogodišnji takmičarski festival "Foto olimpijada" otvorio je Dragan aleksić, načelnik Gradske uprave za kultru.
Fotografije će ocenjivati dvadesetčetvoročlani žiri koji čine svetski fotografi iz različitih država. Oni će pobedničke fotografije proglasiti u nedelju.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...





