Izvor: Magyar Szó, 09.Jan.2012, 11:32 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Epidemija hepatitisa u Senti?
Osam obolelih pacijenata koji su u proteklom periodu od oko dva meseca sa upalom jetre dospeli u kikindsku bolnicu zaista su primali terapiju u senćanskom onkološkom dispanzeru, ali su oni, uz pojedine izuzetke, bili na pregledima i u drugim zdravstvenim ustanovama i zbog toga je jako teško utvrditi odakle potiče zaraza – izjavio je za „Mađar so“ direktor Opšte bolnice u Senti Dr.Mihalj Vašaš povodom informacije da je nekoliko njihovih pacijenata zaraženo virusom hepatitisa B. On je dodao da među ovih osam obolelih pacijenata ima i onih koji su već ozdravili, a da je poslednji oboleli u bolnicu primljen pre dve-tri nedelje.
Pacijenti sa onkologije u Senti zaraženi hepatitisom B
Izvor: TvojPortal.com, 09.Jan.2012
Izvor: bizlife.rs. Šestoro pacijenata onkološkog dispanzera Doma zdravlja u Senti pod zasad nerazjašnjenim okolnostima zaraženi su virusom hepatitisa B, saopštio je direktor Opšte bolnice u Senti Mihalj Vašaš. On je u izjavi Radio-televiziju Vojvodine rekao i da je svih 300 pacijenata koji...










