Izvor: Magyar Szó, 09.Jan.2012, 11:32   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Epidemija hepatitisa u Senti?

Osam obolelih pacijenata koji su u proteklom periodu od oko dva meseca sa upalom jetre dospeli u kikindsku bolnicu zaista su primali terapiju u senćanskom onkološkom dispanzeru, ali su oni, uz pojedine izuzetke, bili na pregledima i u drugim zdravstvenim ustanovama i zbog toga je jako teško utvrditi odakle potiče zaraza – izjavio je za „Mađar so“ direktor Opšte bolnice u Senti Dr.Mihalj Vašaš povodom informacije da je nekoliko njihovih pacijenata zaraženo virusom hepatitisa B. On je dodao da među ovih osam obolelih pacijenata ima i onih koji su već ozdravili, a da je poslednji oboleli u bolnicu primljen pre dve-tri nedelje.

Nastavak na Magyar Szó...



Povezane vesti

Pacijenti sa onkologije u Senti zaraženi hepatitisom B

Izvor: TvojPortal.com, 09.Jan.2012

Izvor: bizlife.rs. Šestoro pacijenata onkološkog dispanzera Doma zdravlja u Senti pod zasad nerazjašnjenim okolnostima zaraženi su virusom hepatitisa B, saopštio je direktor Opšte bolnice u Senti Mihalj Vašaš.  On je u izjavi Radio-televiziju Vojvodine rekao i da je svih 300 pacijenata koji...

Nastavak na TvojPortal.com...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Magyar Szó. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Magyar Szó. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.