Đedović: U narednoj godini reforma javnih preduzeća

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 14.Dec.2022, 07:41

Đedović: U narednoj godini reforma javnih preduzeća

Ministarka rudarstva i energetike Srbije Dubravka Đedović izjavila je da Srbiju u narednoj godini očekuje reforma javnih preduzeća i dodala da država ne namerava da ne bude vlasnik javnih preduzeća, ali da je potrebno bolje upravljanje kako bi preduzeća poslovala efikasno, stvarala dobit i mogla da realizuju velike investicije koje su potrebne.

"To je oblast u kojoj očekujem da vidimo prve rezultate već sledeće godine, a koristićemo iskustva najuspešnijih zemalja u oblasti >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << energetike", rekla je Đedović na svečanosti povodom dodele godišnjih nagrada Srpske asocijacije menadžera.

Đedović je rekla da su ulaganja u energetsku infrastrukturu neophodna i nezavisno od energetske krize, te da u tom smislu država i privreda ne konkurišu jedni drugima, već da su partneri.

Između ostalog, navela je da Ministarstvo rudarstva i energetike trenutno realizuje i priprema realizaciju velikog broja projekata energetske efikasnosti, vrednosti skoro 920 miliona evra.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.