Deveti festival Novi tvrđava teatar od 1.septembra

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 23.Avg.2022, 15:06

Deveti festival "Novi tvrđava teatar" od 1.septembra

Deveti festival "Novi tvrđava teatar" održaće se od 1. do 6. septembra u Vili Stanković u Čortanovcima a ovogodišnji slogan festivala je "Čuda se događaju, ali ih treba prepoznati". Festival otvara makedonska predstava "Narodni neprijatelj" u režiji Nine Nikolić iz Makedonskog narodnog teatra Skoplje, a zatvara adaptacija komada "Banović Strahinja" Borislava Mihajlovića Mihiza "Ljubav i krivica" u režiji Vide Ognjenović.

Umetnička direktorka i selektorka festivala >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << Vida Ognjenović kaže da se ove godine kandidovalo mnogo zanimljivih i aktuelnih predstava.

"Festival već ima svoju tradiciju, ali ne bih htela da se ukalupimo i da budemo predvidivi. Ovo je međunarodni festival, otvoren u potpunosti, ne ograničavaju ga ni politički, ni nacionalni kodovi. Jedino ograničenje nam je pozorišni kvalitet. Cilj nam je da upravo da taj kvalitet koji dobijamo različitim pristupima i idejama održimo i razvijamo", istakla je Ognjenović.

Vuk Miletić, izvršni producent, kaže da poštovaoci pozorišta sve informacije o festivalu,prevozu i eventualnom pomeranju lokacije zbog kiše mogu naći na sajtu.

"U slučaju lošeg vremena, predstave se prebacuju u Novosadsko pozorište (Ujvideki Szinhaz). Karte su već u prodaji na svim prodajnim mestima Gigstiksa, kao i na samoj lokaciji pred početak predstava. Tradicionalno je obezbeđen besplatan prevoz iz Novog Sada i Beograda. Polazi sa okretnice kod hotela Centar u Novom Sadu, a u Beogradu ispred Pete beogradske gimnazije", objasnio je Miletić.

Festival je podržalo Ministarstvo kulture i informisanja Srbije, Pokrajinska vlada i Grad Novi Sad.

Sve predstave počinju u 20 časova.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Povezane vesti

"Čuda se događaju, ali treba ih prepoznati" - 9. Novi Tvrđava teatar u Čortanovcima (AUDIO)

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 23.Avg.2022

Deveti festival “Novi Tvrđava teatar” biće održan od 1. do 7. septembra na otvorenoj sceni Vile “Stanković“ u Čortanovcima pod sloganom “Čuda se događaju, ali treba ih prepoznati.“ Na repertoaru će biti šest predstava, pet takmičarskih i jedna u čast nagrađenih prema izboru selektorke...

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.