Izvor: Kurir, 19.Apr.2008, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
DECA CRTALA DUNAV
NOVI SAD - Vesela dečja graja, pregršt crteža i muzičko-scenski program obeležili su drugi dan festivala Zlatno zvonce juče na Spensu. Tokom prepodneva mališani iz vrtića Predškolske ustanove "Radosno detinjstvo" okupili su se u SPC "Vojvodina" kako bi predstavili svoje likovno stvaralaštvo na temu Dunav. Pored ostalih, na izložbi se predstavila i predškolska grupa mališana iz vrtića "Biberče" iz Futoga.
- Nedelju dana pre početka Festivala odveli smo decu u šetnju pored Dunava. Mališani su tu priliku iskoristili da zapamte sve pojedinosti vezane za reku, a kasnije su ih preneli na crteže - rekla je vaspitačica Nadežda Suvačarov.













