Vulinovih 11 ne može da uđe, i tačka

Izvor: B92, 12.Sep.2019, 13:40   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Vulinovih 11 ne može da uđe, i tačka"

Zagreb -- Premijer Andrej Plenković ponovo je govorio o zabrani ulaska pripadnicima Vojske Srbije u Hrvatsku, ocenivši taj incident kao provokaciju, koju neće dozvoliti.

Ponovo je negirao navode iz Beograda da je njihov ulazak u Hrvatsku bio najavljen, javila je HINA.

"Vulinovih 11 ne možđe da uđe ako nisu bili najavljeni po propisu. I tačka. Ne dozvoljavamo provokacije. To je bit", rekao je Plenković na otvorenom delu sednice vlade.

Rekao >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je da su ministarstva spoljnih poslova Hrvatske i Srbije poslednjih dana imala, kako je rekao, protivrečne tvrdnje o tome da li je dolazak delegacije Vojske Srbije u Jasenovac, bio najavljen ili nije.

On ponovo tvrdi da najave nije bilo.

"Treba nazvati telefonom i reći `mi bismo došli` ili poslati diplomatsku notu. To je uobičajena praksa, to su propisi", rekao je hrvatski premijer.
Pogledaj vesti o: Incident

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Plenković: Vulinovih 11 ne može ući mimo propisa

Izvor: Nezavisne Novine, 12.Sep.2019

ZAGREB - Premijer Andrej Plenković ponovo je danas govorio o zabrani ulaska pripadnicima Vojske Srbije u Hrvatsku, ocijenivši taj incident kao provokaciju, koju, kako kaže, neće dozvoliti.

Nastavak na Nezavisne Novine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.