Izvor: Blic, 30.Okt.2016, 12:20   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vučić: Veće plate prosvetnim radnicima, policiji, vojsci, lekarima...

Premijer Srbije Aleksandar Vučić obraća se javnosti iz pres sale Vlade, prvi put nakon bezbednosne pretnje u Jajincima i razgovora sa MMF-om u subotu.

- Imali smo duge i teške razgovore sa predstavnicima MMF, oni su uvek oprezni, a mi imamo još godinu dana aranžmana sa njima - rekao je premijer zahvalivši se građanima Srbije na strpljenju.

- Dogovor je bio da ti godine imamo zamrznute plate i penzije, a prošle godine smo krenuli u lagano povećavanje primanja >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << - podsetio je premijer, dodavši da misli da su ostvareni rezultati na koje smo ponosni.

- Sa sigurnošću mogu da potvrdim da će nastavnicima, učiteljima i ljudima u prosveti između 6 i 7 odsto biće uvećane plate, lekarima 5 odsto, policiji 5 odsto, vojsci 5 odsto - rekao je Vučić

On je rekao da će suficit na kraju oktobra biti oko 30 milijardi.

- Zbog nekoliko stvari sam veoma ljut na sebe, a MMF će to u blagoj formi to saopštiti u utorak - rekao je premijer.

- Železaru smo rešili,ali ogroman prioblem imamo u RTB Bor, i ljudi u Boru treba da znaju da ih Srbija izdržava, a te probleme ćemo morati da rešimo u narednih šest meseci - rekao je Vučić i dodao da će "moliti i klečati na kolenima da najpoznatija kineska kompanija uzme RTB Bor"

"Ljut sam zbog svega što se dešava oko azotare, Srbijagasa, pomalo i MSK, ali to ćemo da rešavamo", rekao je Vučić.

Nakon sedam dana intenzivnih pregovora i jučerašnjih dvočačasovnih razgovora, postignut je dogovor Vlade Srbije i misije MMF.

Podsetimo, u blizini kuće premijera Aleksandra Vučića policija je pronašla sanduke s oružjem dovoljnim da njime bude uništena kolona vozila.
Pogledaj vesti o: Vojska Srbije

Nastavak na Blic...



Povezane vesti

VEĆE PLATE I PENZIJE Vučić: Povećanje prosvetnim radnicima, policiji, vojsci, lekarima...

Izvor: Blic, 30.Okt.2016

Premijer Srbije Aleksandar Vučić obraća se javnosti iz pres sale Vlade, prvi put nakon bezbednosne pretnje u Jajincima i razgovora sa MMF-om u subotu...- Imali smo duge i teške razgovore sa predstavnicima MMF, oni su uvek oprezni, a mi imamo još godinu dana aranžmana sa njima - rekao je premijer...

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.