Izvor: B92, 05.Okt.2016, 15:06 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Vučić: Razgovaraću s roditeljima nastradalih gardista
Premijer Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da će u najkraćem mogućem roku razgovarati s roditeljima nastradalih gardista Vojske tadašnje Srbije i Crne Gore.
"Nisam ni tužilac ni sudija, ali moja obaveza je da razgovaram sa svakim ko misli da mogu da pomognem. Daću sve od sebe da u najkraćem mogućem roku razgovaram sa roditeljima, a oni mi neće zameriti ako budu čekali dan ili dva duže zbog mog gustog rasporeda", rekao je Vučić novinarima u Beogradu.
Pravni >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << zastupnici porodica nastradalih gardista Vojske tadašnje Srbije i Crne Gore Dragana Jakovljevića i Dražena Milovanovića izjavili su ranije danas da istraga nije odmakla ni posle 12 godina i najavili da će slučaj internacionalizovati ako ne bude adekvatnog odgovora nadležnih institucija u Srbiji.
Pravni zastupnik Predrag Savić rekao je novinarima na skupu povodom godišnjice pogibije gardista da će zatražiti osnivanje posebne komisije - poput one koje je istraživala smrt novinara Dade Vujasinović i Slavka Ćuruvije, i razgovor sa premijerom Aleksandrom Vučićem i nadležnim pravosudnim institucijama.
Jakovljević i Milovanović poginuli su 5. oktobra 2004. godine u tajnom vojnom objektu Karaš u Topčideru, gde su bili na straži.
Vojna istraga tvrdila je da se radilo o ubistvu i samoubistvu, dok je takozvana nezavisna državna komisija ocenila da ih je ubila treća osoba.
Više javno tužilaštvo u odgovoru Insajderu navelo je da je taj postupak i dalje u predistražnoj fazi.
Pogledaj vesti o: Vojska Srbije
Vučić: U najkraćem roku ću razgovarati sa roditeljima nastradalih gardista
Izvor: NoviMagazin.rs, 05.Okt.2016
Premijer Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da će u najkraćem mogućem roku razgovarati sa roditeljima nastradalih gardista Vojske tadašnje Srbije i Crne Gore Dragana Jakovljevića i Dražena Milovanovića..."Nisam ni tužilac ni sudija, ali moja obaveza je da razgovaram sa svakim ko misli...









