Vozila iz donacije SAD za bazu Jug

Izvor: JUGpress.com, 06.Sep.2016, 23:01   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vozila iz donacije SAD za bazu Jug

BUJANOVAC

Povodom desetogodišnjice saradnje Vojske Srbije i Nacionalne garde Ohajo, bazu „Jug“ i Centar za obuku jedinica za multinacionalne operacije Kopnene vojske danas su posetili načelnik Generalštaba Vojske Srbije general Ljubiša Diković, komandant Nacionalne garde Ohaja general-major Mark Bartman, sa saradnicima, komandant Kopnene vojske general-potpukovnik Milosav Simović i drugi visoki predstavnici >> Pročitaj celu vest na sajtu JUGpress.com << Vojske Srbije.

Danas je  obavljena  svečana primopredaja pet motornih vozila za potrebe Centra, koja su donacija SAD.

Uručujući ključeve vozila, general Bartman je pripadnicima Vojske Srbije poželeo mnogo uspeha u daljem radu.

Komandant Centra za obuku jedinica za multinacionalne operacije Kopnene vojske potpukovnik Bratislav Vukotić je zahvalio na donaciji i rekao da će vozila u značajnoj meri unaprediti mobilnost Centra i nivo usluga koje ta jedinica pruža korisnicima.

U Centru za simulacije, gostima iz Nacionalne garde Ohaja prikazan je integrisani sistem za simulaciju pogodaka “MILES”, medicinski trenažer za sanitetsku obuku i simulator virtuelnog bojišta “VBS 3”, koji su takođe američka donacija i koriste se za obuku jedinica koje se obučavaju za učešće u multinacionalnim operacijama.

PodeliteŠtampajFacebookTwitterGoogleEmailSkype

Nastavak na JUGpress.com...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta JUGpress.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta JUGpress.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.