Vojska spasava Vrnjačku Banju od poplave

Izvor: Vesti-online.com, 25.Apr.2014, 19:32   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vojska spasava Vrnjačku Banju od poplave

Pripadnici Vojske Srbije angažovani su na saniranju posledica nevremena u Vrnjačkoj Banji, gde su u petak raspoređene cisterne sa vodom za piće, a u subotu će vojna mehanizacija biti uključena u obnovu oštećene infrastrukture.

Foto: Ilustracija

 

Predsednik Opštine Vrnjačka Banja Boban Đurović izjavio je Fonetu da su u grad stigli pripadnici Druge kopnene brigade, koji su dopremili cisterne za normalizaciju

vodosnabdevanja >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << ugroženih delova opštine, a od u subotu će raditi i na raščišćavanju rečnih tokova i popravci mostova i puteva.

 

S obzirom na razmere štete, vojnici će imati pune ruke posla, rekao je Đurović.

 

U nevremenu koje je u četvrtak pogodilo Vrnjačku Banju bujica je odnela sedam mostova, poplavila 200 kuća i 300 lokala, a voda je prodrla i u zgradu Skupštine opštine. Reke su se izlile na ulice i poplavile ceo centar grada.

 

Potop u Vrnjačkoj Banji

 

Đurić je izjavio da se takvo nevreme ne pamti i naveo da su spasilačke ekipe celu noć provele na terenu, neprekidno se boreći sa vodom. Bujica je, ipak, napravila haos i ogromnu materijalnu štetu.
Pogledaj vesti o: Poplave,   Vrnjačka Banja

Nastavak na Vesti-online.com...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.