VOJSKA RAŠČIŠĆAVA NOVU VAROŠ

Izvor: Kurir, 11.Feb.2012, 12:12   (ažurirano 02.Apr.2020.)

VOJSKA RAŠČIŠĆAVA NOVU VAROŠ

Sneg se stalno raščišćava, ali je više od 250 kilometara lokalnih i nekategorisanih puteva na terenima iznad 1.000 metara nadmorske visine još u snežnoj blokadi i oko 200 domaćinstava je zavejano

NOVA VAROŠ - Na području opštine Nova Varoš 29 mašina svakodnevno je angažovano na raščišćavanju snega, a stigla je i dodatna mehanizacija od Vojske Srbije, MUP-a i "Srbija šuma", kao i pomoć od 30.000 litara nafte i pet miliona dinara, izjavio >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << je predsednik opštine Slaviša Purić.

Sneg se stalno raščišćava, ali je više od 250 kilometara lokalnih i nekategorisanih puteva na terenima iznad 1.000 metara nadmorske visine još u snežnoj blokadi, a procena je da je više od 200 domaćinstava zavejano, dok je oko 500 delimično ugroženo, rekao je on.

Pošto je Nova Varoš među najugroženijim opštinama u Zlatiborskom okrugu, dobiće i dodatnu pomoć od Vlade Srbije, kao i jedne motorne sanke za evakuaciju ljudi i dostavu hrane i lekova u nepristupačnim predelima.

Od 11. januara u opštini Bajina Bašta na otklanjanju posledica snežnog nevremena učestvuju i pripadnici Vojske Srbije.

U Novoj Varoši od juče se premenjuju i mere restrikcije javne rasvete i isključenja industrijskih potrošaca koji nisu od vitalnog značaja, a situacija sa snabdevanjem električnom energijom domaćinstava je redovna, jer su svi kvarovi na dalekovodima sanirani u rekordnom roku, kazao je Purić.

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.