VELIKIM NAPORIMA LOKALIZOVAN POŽAR KOD UŠĆA

Izvor: Kurir, 16.Sep.2011, 22:22   (ažurirano 02.Apr.2020.)

VELIKIM NAPORIMA LOKALIZOVAN POŽAR KOD UŠĆA

BEOGRAD - Na gašenju i sprečavanju širenja požara u blizini Ušća kod Kraljeva uloženi su maksimalni napori nakon kojih je on i lokalizovan, saopšteno je danas iz Ministarstva unutrašnjih poslova (MUP) Srbije. Kako je navedeno, u gašenju požara, pored 160 pripadnika Sektora za vanredne situacije, učestvuju i dva helikoptera MUP-a, helikopter Vojske Srbije, tri aviona privredne avijacije, 50 rudara ibarskih rudnika i 30 radnika JP "Srbijašume".

Načelnik Sektora MUP-a >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << za vanredne situacije Predrag Marić rekao je ranije Tanjugu da je požar u blizini Ušća, uglavnom, pod kontrolom. On je naveo da je preostalo da se u blizini Ušća stavi pod kontrolu vatra na strmoj padini, visokoj oko 700 metara.

Stigla je i pomoć u specijalnim motorima četvorotočkašima kapaciteta 400 litara vode koji mogu da izađu na nepristupačan teren, rekao je Marić i dodao da nema povređenih i da nisu ugroženi objekti. On je istakao i da nadležne ekipe drže pod kontrolom i požar kod Prijepolja.

Iz Sektora MUP-a Srbije za vanredne situacije apeluju na građane da ne pale travu i nisko rastinje na otvorenom prostoru, jer zbog veoma toplog i suvog vremena s temperaturama iznad proseka, postoji izuzetno velika opasnost od nastanka i širenja požara velikih razmera.

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.