Srpski raketaši vežbaju sa Bugarima

Izvor: Mondo, 11.Jul.2017, 16:43   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Srpski raketaši vežbaju sa Bugarima

Pripadnici Ministarstva odbrane i Vojske Srbije učestvuju u zajedničkoj vežbi "Šabla 2017", koja je danas počela u Bugarskoj i trajaće do 25. jula.

Foto: Mondo/Stefan Stojanović

"Šabla 2017" predstavlja zajedničko bojno gađanje ciljeva u vazdušnom prostoru sa raketnim sistemima za protivvazduhoplovna dejstva, saopštilo je Ministarstvo odbrane.

Osnovni cilj vežbe je unapređenje planiranja, organizovanja i izvođenja združenih vežbi sa >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << vazduhoplovstvima i protivvazduhoplovnim odbranama armija u okruženju, odnosno, podizanje nivoa sposobnosti zaštite vazdušnog prostora.

Bujanovac: Vojna vežba, učestvuje devet zemalja

Na vežbi učestvuju većinom pripadnici iz sastava 250. raketne brigade za protivvazduhoplovna dejstva Ratnog vazduhoplovstva i protivvazduhoplovne odbrane.

Bojno gađanje realizuje se na raketno-tehničkim sredstvima Bugarske armije i protivavionskim raketama sa kojima raspolaže RV i PVO Vojske Srbije.

Pripadnici Vojske Srbije četvrti put učestvuju na vežbi "Šabla", koja se održava na istoimenom poligonu Bugarske armije na obali Crnog mora.

Nastavak na Mondo...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.