Podignuta optužnica protiv Velibora Maksimovića

Izvor: Nezavisne Novine, 17.Mar.2015, 14:40   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Podignuta optužnica protiv Velibora Maksimovića

SARAJEVO - Tužilaštvo BiH podiglo je optužnicu protiv Velibora Maksimovića zbog ratnog zločina protiv civilnog stanovništva na području Bratunca.

Maksimovića, koji je državljanin Srbije, optužnica tereti da je za vrijeme rata i oružanog sukoba u BiH, kao pripadnik Vojske Republike Srpske, na području Bratunaca postupao protivno odredbama međunarodnog humanitarnog prava i Ženevskih konvencija o zaštiti civilnih osoba za vrijeme rata.

On je optužen da je 1992. >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << godine, zajedno sa još nekoliko vojnika, u mjestu Repovac ubio tri civila bošnjačke nacionalnosti, rođaka iz porodice Salkić, a u mjestu Glogova, pucanjem iz vatrenog oružja ubio još jednog civila, te silovao ženu bošnjačke nacionalnosti.

Radeći u istrazi u ovom predmetu, tužilac Posebnog odjeljenja za ratne zločine ostvario je značajnu saradnju sa Tužilaštvom za ratne zločine Srbije, a po zahtjevu Tužilaštva BiH, tokom istrage saslušan na području Srbije.

S obzirom da je riječ o državljaninu Srbije, Tužilaštvo BiH će u narednom periodu preduzeti aktivnosti da se predmet proslijedi na procesuiranje pravosuđu Srbije.

Ovaj predmet je još jedna potvrda dobre saradnje tužilaštava dvije zemalja u procesuiranju predmeta ratnih zločina, te poruka da se optuženi za ratne zločine više neće moći skrivati u zemljama regiona, saopšteno je iz Tužilaštva BiH.

Optužnica će, uz obiman dokazni materijal, biti proslijeđena Sudu BiH.
Pogledaj vesti o: Vojska Srbije

Nastavak na Nezavisne Novine...



Povezane vesti

BiH: Srbin optužen za ratne zločine

Izvor: B92, 17.Mar.2015

Tužilaštvo Bosne i Hercegovine je saopštilo da je podiglo optužnicu za ratne zločine protiv srpskog državljanina Velibora Maksimovića...Prema njihovim rečima, Maksimoviću će biti suđeno u Srbiji što je dokaz uspešne saradnje dve države uspostavljene da bi se izbegla zloupotreba dvojnog...

Nastavak na B92...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Nezavisne Novine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Nezavisne Novine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.