Opremićemo vojsku i policiju

Izvor: Vesti-online.com, 25.Okt.2012, 16:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Opremićemo vojsku i policiju"

Predsednik Srbije Tomislav Nikolić izjavio je danas da će država tehnički opremiti vojsku i policiju, kako bi mogli da zaštite građane i imovinu od elementarnih nepogoda.

 

"Srbija će uložiti mnogo napora da zaštiti građane i imovinu od reka koje posebno nabujaju u proleće", rekao je Nikolić posle vežbe "Reka 2012" na Tisi kod Titela.

 

Tokom vežbe "Reka >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << 2012", koja se od 22. do 25. oktobra održava na 48 lokacija u Srbiji, prikazana je evakuacija stanovništa i stoke, vađenje vozila i ljudi iz reke, delovanje u slučaju klizišta, kao i prihvatanje i zbrinjavanje ugroženih.

 

"Opremićemo vas tehnički svim što treba, jer nijedna oprema, priprema i vežba nisu skupe, kao što su skupe posledice kada se desi nešto za šta nismo pripremljeni", poručio je predsednik Srbije.

 

On je ocenio i da će građani Srbije shvatiti da kad izdvajaju novac za opremu vojske, izdvajaju i za sebe.

 

Vežbi su prisustvovali i prvi potpredsednik Vlade Srbije i ministar odbrane Aleksandar Vučić, načelnik generalštaba Vojske Srbije Ljubiša Diković, komandant Žandarmerije Bratislav Dikić i načelnik Sektora za vanredne situacije MUP-a Predrag Marić.

 
Pogledaj vesti o: Vojska Srbije

Nastavak na Vesti-online.com...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.