Izvor: B92, 31.Jan.2013, 19:41 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Diković sa vojnom delegacijom SAD
Beograd -- Načelnik Generalštaba Vojske Srbije general-potpukovnik Ljubiša Diković razgovarao je u Beogradu sa delegacijom oružanih snaga SAD.
Američku delegaciju su činili pukovnik Din Braun iz Nacionalne garde Ohaja, Metju Litldžon iz Evropske komande oružanih snaga SAD, pukovnik Pol Brocen, izaslanik odbrane SAD u Srbiji, i potpukovnik Šon Long, šef Kancelarije za odbrambenu saradnju SAD u Beogradu, saopštila je >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Vojska Srbije.
Kako se navodi u saopštenju, gosti iz SAD su ove nedelje posetili Komandu Kopnene vojske u Nišu, a "u toku posete se razgovaralo se o daljim koracima razvoja baze Jug kraj Bujanovca".
Tema ragovora bila je i izrada kataloga kurseva koji će se organizovati u Centru za obuku jedinica za multinacionalne operacije.
Bilateralna vojna saradnja Srbije i SAD veoma je razvijena, a saradnja Vojske Srbije i Nacionalne garde Ohaja deo je Programa državnog partnerstva Republike Srbije i SAD, podsetila je Vojska Srbije u saopštenju na svom sajtu.
Diković sa vojnom delegacijom SAD
Izvor: Akter, 31.Jan.2013
Načelnik Generalštaba Vojske Srbije general-potpukovnik Ljubiša Diković razgovarao je u Beogradu sa delegacijom oružanih snaga SAD
















