Izvor: B92, 31.Dec.2014, 12:30 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Diković: Imaćemo jaku vojsku
Načelnik Generalštaba Vojske Srbije general Ljubiša Diković poručio je da će 2015. biti godina nastavka izgradnje jake i savremene vojske.
Diković je danas čestitao novogodišnje praznike pripadnicima Vojske Srbije.
"Privodimo kraju 2014. ponosni na postignute rezultate, jer smo zahvaljujući vašem požrtvovanju, zalaganju i profesionalizmu uspeli da u godini ogromnih iskušenja uspešno realizujemo >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << sve zadatke i time značajno doprinesemo podizanju ugleda vojne profesije", naveo je on.
Diković je u čestitki istakao i da su pripadnici vojske potvrdili visok nivo obučenosti i osposobljenosti, "a najbolji primer gde se videlo koliko možemo, bio je realizacija vojne parade Korak pobednika".
"I u narednoj godini Vojska Srbije nastaviće profesionalno da izvršava misije i zadatke u uslovima novih bezbednosnih izazova, rizika i pretnji, ostajući privržena slavnim vojničkim tradicijama našeg naroda", istakao je on.
Diković je izrazio uverenje da će pripadnici vojske "u narodnom periodu ići putem napretka i sa istim elanom i odgovorno će realizovati planirane zadatke , pružajući pun doprinos izgradnji jake i savremene vojske", navodi se u čestitki objavljenoj na sajtu Vojske Srbije.
Diković: Izgradnja jake i savremene vojske
Izvor: RTS, 31.Dec.2014
Načelnik Generalštaba Vojske Srbije general Ljubiša Diković čestitao je novogodišnje praznike pripadnicima Vojske Srbije poručivši da će 2015. biti godina nastavka izgradnje jake i svremene vojske. Читај ми!..Društvo 1 Čučković: Hvala Srbiji što je bila uz Obrenovac..2 Vesić: Očekuje...






