Dan specijalne brigade Vojske Srbije

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 29.Sep.2015, 02:02   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Dan specijalne brigade Vojske Srbije

Dan Specijalne brigade Vojske Srbije obeležen je danas u pančevačkoj kasarni "Rastko Nemanjić". Vrata kasarne bila su otvorena i svim zainteresovanim građanima i učenicima pančevačkih škola .

Specijalna brigada je elitni deo sistema bezbednosti Srbije.U proteklih godinu dana osim brojnih vežbi u kojima su učestvovali , uspešno su predstavljali vojsku Srbije i u međunarodnim mirovnim misijama.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine <<
-Izvršavanjem svih predviđenih složenih zadataka pokazali ste vrhunsku obučenost ,psiho-fizičku stabilnost i dokazali da ste jedinica na koju vojska Srbije i Srbija uvek mogu računati rekao je general potpukovnik Milosav Simović , koji se obratio vojnicima na današnjoj svečanosti .

Dan Specijalne brigade obeležava se od 2006. kada je ta jedinica i formirana objedinjavanjem 72. specijalne brigade, 63. padobranske brigade i delova 82. pomorskog centra i Protivterorističkog odreda "Kobre".

Od nastanka specijalne brigade ulagalo se u ljudstvo-podsetio je Zoran Veličković , brigadni-general. -Odabir kadra za specijalnu brigadu kao i njen razvoj i dalje će biti kvalitetan jer su ljudi najznačajniji faktor u svim jedinicama ove vrste jedinica u svetu –kaže Veličković

Vrata kasarne bila su danas otvorena i svim zainteresovanim građanima ali i učenicima pančevačkih škola.

Nakon vojnog dela svečanosti, posetioci su imali priliku da se upoznaju sa naoružanjem i opremom koji upotrebljava ta elitna jedinica vojske.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Povezane vesti

Srpski komandosi obeležili svoj dan

Izvor: Mondo, 29.Sep.2015

Pripadnici Specijalne brigade, elitne jedinice Vojske Srbije, danas su u Pančevu obeležili svoj dan - 29. septembar - i druženjem sa građanima kroz akciju "Otvoreni dan"...Na svečanosti u kasarni "Rastko Nemanjić", komandant Kopnene vojske general-potpukovnik Milosav Simović je istakao da su pripadnici...

Nastavak na Mondo...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.