Troicki na krilima titule do drugog kola Australijan opena

Izvor: BanjalukaLive.com, 19.Jan.2015, 17:04   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Viktor Troicki nastavio je da prikazuje sjajne partije u 2015. godini, pa je poslije osvojene titule u Sidneju uspio da se plasira u drugo kolo Australijan opena pobjedom nad češkim teniserom Jirijem Veselim sa 6:3, 3:6, 6:2, 6:3. Troicki je prvi set riješio u svoju korist za 36 minuta, a poslije burnog prvog gema, srpski teniser je uspio da oduzme servis protivniku >> Pročitaj celu vest na sajtu BanjalukaLive.com << i povede sa 2:0. Lako je sačuvao stečenu prednost sve do petog gema kada je Veseli mogao da se vrati uset, ali do toga nije došlo (4:1). U šestom gemu je Viktor mogao da ubrza put ka vođstvu u setovima, ali jedna brejk lopta nije iskorišćena. Ipak, to nije bilo bitno, jer je Troicki imao već prednost koja mu je, sa sigurnim servisom, garantovala osvajanje prvog seta, što je on na kraju i učinio (6:3). Srbin je diktirao tempo, a odgovoralo mu je da se ne ulazi u duge razmjene, makar i izgubio poen, a upravo je po takvom scenariju i išao drugi set, jer nije bilo brejk lopti sve do osmog gema kada se po prvi put vidio umor Troickog. Veseli se izborio za dvije prilike da oduzme servis srpskom predstavniku, što je i učinio pri drugoj brejk lopti, a onda je vrlo lako došao do 30:0, što mu je i omogućilo lak prilaz drugom setu i izjednačenju (6:3). Nije se Viktor mnogo obazirao na pad u igri, već je radio na tome da poboljša elemente, ili ih vrati, koji su ga krasili u prvom setu, što je i učinio, jer je na startu trećeg seta naređao tri gema uz jedan brejk (3:0). Čeh je bio zatečen povratkom srpskog tenisera, pa nije uspio ni da dođe do prilike da se vrati u treću dionicu, tako da je Troicki iskoristio pad protivnika i "ukrao" poen u osmom gemu i napravio još jedan brejk za 6:2. Troicki je pokazao kako jedan teniser može da se vrati jači nego što je bio, pa je u četvrtom setu uspio da se izbori sa jedinom brejk loptom u trećem gemu, a onda iz jedine šanse u osmom gemu oduzme servis češkom predstavniku (5:3). Sve što je do kraja susreta ostalo, Viktor je rešio servisima, te prošao u drugo kolo prvog gren slema u godini gdje će za plasman igrati protiv Argentinca Leonarda Majera sa kojim će se sastati prvi put u karijeri. Majer je na startu takmičenja bio bolji od domaćeg tenisera Džona Milmana sa 6:3, 6:3, 6:2. (Blic)

Nastavak na BanjalukaLive.com...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta BanjalukaLive.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta BanjalukaLive.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.