Izvor: GradskeInfo.rs, 15.Sep.2023, 10:19
Велики новосадски synthpop концерт – Dram i Pocket palma 7. октобарa у СКЦНС Фабрика
„dram“ и „pocket palma“, популарни београдски и загребачки synthpop бендови одржаће велики заједнички концерт у суботу, 7. октобра 2023. у новосадској СКЦНС Фабрици.
Фото: СКЦНС
Као групе које су припадници истог таласа, стремљења, генерације и вољености код публике, „dram“ са центром >> Pročitaj celu vest na sajtu GradskeInfo.rs << у Београду, а „pocket palma“ у Загребу, заједничким снагама осцилирајућих синтисајзера и енергичних гитара, састаће се у Новом Саду и направити концерт и игранку за памћење те јесење суботе 7. октобра. Припремите своја најшаренија одела и спремите се за космички ролеркостер кроз синтпоп варијације и рокенрол ударе до тоталне екстазе.
Улазнице су у претпродаји од четвртка 14. септембра на сајту https://new.gigstix.com/event/dram-i-pocket-palma-novi-sad-07-oktobar-2023/ и продајним местима Гигстиxа. Цена у претпродаји је 800 динара. Улазнице ће моћи да се купе и на дан концерта на билетарници Фабрике, по цени од 1000 динара. Врата Фабрике и билетарница отварају се у 20 часова, а концерт ће почети у 21 час.
„dram“ – synth indie rocк бенд из Београда састављен од вечитих дечака, познатији као бенд који концерте претвара у игранке и енергетске бомбе, а сада све прљавијег рокенрола, настао је из флерта моћних гитарских секвенци, топлих ретро сyнтх фраза и три мачо вокала која лежу преко бомбастичних бас и бубањ деоница. драм иза себе има два студијска албума, дебитантски “Нећемо променити свет” (2019) и “Превише свега“ (2022), колекцију најпатетичнијих, анксиозно-незрелих и плесно-депресивних поп песама о дражима и страховима младости.
драм су: Стефан Аћимовић (вокал, гитара) Марко Аризановић (клавијатуре, пратећи вокали), Никола Грозданић (бубањ, електроника) и Петар Благојевић (бас гитара, пратећи вокал).
„pocket palma“ – све успешнији synth-pop трио, који чине Лука Видовић, Ања Папа и Бруно Жабек, не престају да нижу албуме одлично прихваћене од стране публике, али и критике. Још 2012. године, Видовић и Папа почињу свој заједнички пут. Након два дарк-поп албума на енглеском под именом „Side Project”, одлучују да у потпуности промене причу, па се пребацују на матерњи хрватски и храбро крећу да корачају носталигијом за осамдесетима. Саставу се убрзо придружује и гитариста Бруно Жабек, који у наступе доноси још мало дивљине. Након врло успешног дебитантског албума, 2021. представљају и други под именом „Атоми”, који је својом зрелошћу зацементирао место овог трија на регионалној сцени.
Koncert Nine Badrić 23. septembra na krovu Promenade
Преузмите андроид апликацију.
Чланак Велики новосадски synthpop концерт – Dram i Pocket palma 7. октобарa у СКЦНС Фабрика се појављује прво на Најновије градске вести Нови Сад | Градске инфо.












