Zune napao Appleov iPod

Izvor: Blic, 10.Okt.2007, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Zune napao Appleov iPod

Microsoft je lansirao tri nova modela digitalnog medijskog playera Zune, kako bi parirao mnoštvu Appleovih iPoda. Tri playera - koji dolaze kao modeli od 4GB, 8GB i 80GB – imaju ugrađeni wi-fi s kojim korisnici mogu da daunloduju muziku, fotografije i video sa svojih kompjutera.



Microsoft takođe pokreće društvenu mrežu nazvanu „Zune Social", kako bi omogućio korisnicima da razmenjuju muziku.

Što se tiče modela Zune 2 on ima veliki crni >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << 3.2.8-inčni displej i veoma je tanak. Štaviše, novi Zune bazirani na fleš memoriji od 4GB i 8GB su manji, ali imaju i manje ekrane. Sve radnje možete da obavljate preko Zune Control Pad, veoma osetljivog dugmeta kojim upravljate čitavim uređajem. Takođe vam je na raspolaganju i DRM besplatna medija radnja koja ima za cilj poboljšanje muzičkog doživljaja. Tjuner za radio je takođe uključen u ovu seriju, a uređaj je kompatibilan i sa Microsoftovim Windows Media centrom, pa će vam na raspolaganju biti i TV emisije.

Novi modeli Zunea naći će se u prodaji u SAD sredinom novembra.

Cena Zunea će biti 149 dolara za model od 4GB, 199 dolara za model od 8GB i 249 dolara za model od 80 GB.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.