Zukorlić odrađuje nečiji opasan posao

Izvor: Vesti-online.com, 08.Sep.2010, 11:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Zukorlić odrađuje nečiji opasan posao"

Poglavar Islamske zajednice Srbije Adem Zilkić smatra da bi bilo dobro da u Sandžak dođu strani posmatrači da bi se uverili da je muftija Muamer Zukorlić glavni i jedini remetilački faktor u tom delu države. On tvrdi da u nezgodnom momentu kada u Generalnoj skupštini Ujedinjenih nacija treba da se glasa o srpskoj Rezoluciji Zukorlić odrađuje nečiji opasan posao.

"Podržavam ideju da strani posmatrači dođu u Sandžak i na licu mesta konačno i jasno vide da je Zukorlić >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << jedini remetilački faktor na tim prostorima, da isključivo on stvara sukobe u tom delu Srbije, kao i da je generator svega lošeg što se tamo događa u poslednje vreme", rekao je Zilkić za novosadski dnevnik "Nacionalni građanski".

On je dodao da Zukorlić pokušava da internacionalizuje pitanje Sandžaka baš u vreme kad se o Rezoluciji o Kosovu odlučuje u Generalnoj skupštini UN.

"To nikako nije dobro, jer Zukorlić u Srbiji odrađuje nečiji opasan posao, onaj koji je on odavno preuzeo na sebe. Ne želim ničije ime navoditi, ali je lako vidjeti ko se uvijek oglasi u njegovu korist, kad god dođe do sličnih situacija poput nedavnih sukoba u Novom Pazaru", rekao je Zilkić.

Bošnjačko nacionalno vijeće, koje je osnovala Bošnjačka kulturna zajedica muftije Muamera Zukorlića, a koje resorna ministarstva u Srbiji ne priznaju, zatražilo je od EU slanje međunarodnih posmatrača u Sandžak.

"U pismu visokoj predstavnici EU za spoljne poslove i bezbednost Ketrin Ešton ukazano je na sve učestalije pojave diskriminacije Bošnjaka i kršenja prava na verskoj i etničkoj osnovi", saopštilo je Bošnjačko nacionalno vijeće.

Nastavak na Vesti-online.com...



Povezane vesti

Zukorlić: Autonomija Sandžaka je neminovnost

Izvor: Blic, 09.Sep.2010, 10:45

Autonomija Sandžaka biće neminovan društveni proces u kojem bi, u interesu stabilnosti Srbije i Crne Gore, na vreme trebalo voditi dijalog sa zvaničnim Beogradom i Podgoricom, izjavio je glavni muftija Islamske zajednice u Srbiji Muamer Zukorlić. ..On smatra da je model Južnog Tirola najprimereniji...

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.