Izvor: RTS, 26.Apr.2012, 18:42 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Zukorlić odgovara Odaloviću
Predstavnici izbornog štaba Muamera Zukorlića su u RIK-u tražili uvid u birački spisak, čime opovrgavamo tvrdnju sekretara RIK-a Veljka Odalovića da to nismo učinili, saopšteno je iz Zukorlićevog štaba.
Izborni štab Muamera Zukorlića saopštio je da nije tačna tvrdnja sekretara Republičke izborne komisije Veljka Odalovića da oni nisu tražili uvid u birački spisak.
Na sednici Republičke izborne komisije održanoj 22. 4. 2012. godine naši predstavnici >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << u RIK-u Aleksandar Ivanović i Sead Trtovac tražili su da se izbornom štabu Muftije Zukorlića, zbog nagoveštaja i osnovane sumnje da postoje manipulacije, dozvoli uvid u birački spisak, navodi se u saopštenju Zukorlićevog štaba.
Kako se navodi u saopštenju, tom zahtevu su se pridružili i predstavnici drugih kandidata i politčkih partija navodeći da i oni imaju iste zamerke.
"Predsednik RIK-a Predrag Grgić rekao je da RIK ne može biti nadležan za to i da je odgovornost na Ministarstvu za ljudska i manjinska prava, državnu upravu i lokalnu samoupravu i da će dopisi koji stignu RIK-u biti prosleđeni tom ministarstvu", saopštili su iz štaba Muamera Zukorlića.
"Naš izborni štab je još 17. 4. 2012. godine poslao zahtev Ministarstvu za ljudska i manjinska prava, državnu upravu i lokalnu samoupravu tražeći uvid u birački spisak, pozivajući se na Uputstvo Republičke izborne komisije za sprovođenje izbora za poslanike Narodne skupštine i izbora za predsednika Republike i još uvek nije dobio nikakvog odgvora od ovog Ministarstva", ističu iz Zukorlićevog štaba.
Koalicija „Sve zajedno" 20. 4. 2012. godine uputila je zahtev RIK-u za uvid u birački spisak.
Pored svega navedenog, Izborni štab Muftije Zukorlića i Izborni štab Koalicije „Sve zajedno" još uvek nisu dobili zvanični odgovor niti od RIK-a niti od Ministarstva za ljudska i manjinska prava, državnu upravu i lokalnu samoupravu, ističe se u saopštenju.









