Zovu ga ludak; Skače, psuje, nosi motornu testeru.. I upravo je postao predsednik VIDEO

Izvor: B92, 20.Nov.2023, 14:06

Zovu ga "ludak"; Skače, psuje, nosi motornu testeru.. I upravo je postao predsednik VIDEO

Havijer Milej (53) izabran je u nedelju uveče za novog predsednika Argentine nakon što je aktuelni ministar ekonomije te zemlje Serhio Masa priznao poraz.

Politički novajlija je dobio 56 odsto glasova, u poređenju sa 44 odsto koje je osvojio Masa, što je najveća razlika u pobedi u zemlji od kada se vratila demokratiji 1983.

Zakletvu će položiti 10. decembra.

"Danas počinje obnova Argentine. Danas je istorijska noć za Argentinu", rekao je novoizabrani >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << predsednik svojim pristalicama u nedelju uveče.

On je obećao da će napraviti "drastične promene" u zemlji i obećao da će se nositi sa rastućom inflacijom i siromaštvom.

Zemlja trenutno doživljava rekordno siromaštvo uz inflaciju od 143 odsto.

Demontaža Centralne banke, prepolovljenje broja vladinih ministarstava i guranje dolarizacije privrede su među nekim od njegovih obećanja.

"Pred nama su monumentalni problemi: inflacija, nedostatak posla i siromaštvo", rekao je on svojim biračima.

"Situacija je kritična i nema mesta mlakim polumerama", obećao je Milej.

Uz njegov pobednički govor u nedelju uveče, pristalice su slavile uz vatromet, uzvikujući rok himne i popularno skandiranje Mileja protiv političke elite "Sve njih izbaciti napolje".

Bivši TV stručnjak i ekonomista ranije je govorio o svom stavu protiv abortusa, protivljenju seksualnom obrazovanju u školama, poricanju klimatskih promena i zalaganju za labavije zakone o oružju.

Milej, koji je nosio motorne testere na mitinzima kako bi simbolizovao svoje planirane rezove, podržava čvrste veze sa SAD.

On je i poznat po svojim vatrenim napadima na levičare, kojima u svojim govoriima preti i koje naziva najpogrdnijim imenima.

Na jednom od snimaka govori: "Levičarski ku*kini sinovi, bojite se. Sloboda napreduje."

Na jednom od snimaka on levičare uporno naziva "go*nima", a na pitanje voditeljke zašto ih tako zove, Milej odgovara:

"Zato što su go*na".

Desničarskom tvrdolinijašu, koji je upoređen sa Trampom i ima nadimak "El Loko“ (ludak), u nedelju je čestitao bivši američki predsednik.

Pišući na svojoj platformi za društvene mreže "Truth Social", Tramp je rekao: "Ceo svet je gledao! Veoma sam ponosan na tebe".

"Preokrenućete svoju zemlju i zaista učiniti Argentinu ponovo velikom!", dodao je Tramp.

U međuvremenu, bivši brazilski predsednik Žair Bolsonaro je tvitovao: "U Južnoj Americi ponovo se rađa nada".

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.

Nastavak na B92...






Povezane vesti

(VIDEO) MAŠE MOTORNOM TESTEROM, FRENETIČNO SKAČE PO BINI Svi ispadi novog predsednika Argentine: Oblači se u kostime superheroja, zovu ga "ludakom", on sebe "lavom"

Izvor: Blic, 20.Nov.2023

Kontroverzni krajnje desničarski kandidat Havijer Milej postao je novi predsednik Argentine, a njegova kampanja obilovala je kontroverzama.

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.