Zloupotrebio javne nabavke

Izvor: B92, 22.Jan.2014, 15:25   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Zloupotrebio javne nabavke

Požarevac -- Požarevačka policija podnela je krivčnu prijavu protiv Jovice G. iz Kostolca zbog osnova sumnje da je izvršio krivično delo zloupotreba u vezi javnih nabavki.

Sumnja se da je Jovica G, kao šef službe za javne nabavke Privrednog društva "Termoelektrane i kopovi" Kostolac, 2008. i 2009. godine iskoristio svoj službeni položaj i nesavesnim obavljanjem dužnosti pribavio protivpravnu imovinsku korist.

Korist je bila u vidu obavljenog prometa i nerealnih tržišnih >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << cena preduzećima "Inter-mehanika" Smederevo i "Unimetal" Beograd, u iznosu od 30.712.451 dinar, a istovremeno naneo štetu drugim potencijalnim ponuđačima.

Za isti iznos, on je oštetio i Privredno društvo "Termoelektrane i kopovi" Kostolac.

Jovica G. je osumnjičen da je tokom sprovođenja postupka javnih nabavki, pozivajući se na nepredviđene okolnosti, vlasnike ovih firmi pozivao telefonom, a zatim im slao obrasce ponude da bi ih oni popunili.

Pri tom, nije dostavljao nijedan poziv za dostavljanje ponuda drugim pravnim licima koji su imali interes da konkurišu i zaključe ugovor sa naručiocem.

Samo tokom 2008. godine osumnjičeni je, obavljajući poslove predsednika komisije za javne nabavke, obavio 26 postupka javnih nabavki i zaključio ugovore samo sa preduzećima "Inter-mehanika" Smederevo i "Unimetal" Beograd stavljajući ih u privilegovani položaj.

Takođe, postoje osnovi sumnje da je osumnjičeni kao šef službe za javne nabavke Privrednog društva "Termoelektrane i kopovi" Kostolac, zaključivao ugovore po nerealnim i uvećanim tržišnim cenama.

Krivična prijava protiv osumnjičenog podneta je Osnovnom javnom tužilaštvu u Požarevcu.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.