Zgrada pala na crkvu, 40 mrtvih

Izvor: B92, 14.Sep.2014, 14:52   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Zgrada pala na crkvu, 40 mrtvih

Četrdeset ljudi je poginulo u Nigeriji kada se srušila zgrada na crkvu u oblasti grada Lagosa, javio je AFP.

Iz ruševine je izvučeno 124 preživelih, navodi AFP pozivajući se na Ibrahima Farinloja, koordinatora nacionalne službe za vanredne situacije.

Nesreća se dogodila u petak, u okviru kompleksa crkve a prema prvim procenama, na dvospratnoj zgradi koja se srušila vršilo se nadziđivanje. Ta zgrada je trebalo da bude gostinska za vernike iz inostranstva.

U "Crkvi sinagoga svih naroda" propoveda izvesni TB Džošua i on je izuzetno popularan u Nigeriji ali i širom sveta, između ostalog i zbog svojih, kako se tvrdi isceliteljskih moći.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.