Žene u crnom podržale studente, danas novi protest

Izvor: Vesti-online.com, 28.Okt.2011, 07:46   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Žene u crnom" podržale studente, danas novi protest

Nevladina organizacija "Žene u crnom" zatražila je da se prekine, kako tvrde, nasilje nad studentima, koji protestuju tražeći smanjenje školarine i lakše uslove upisa godine.

"Oštro osuđujemo nasilje koje su pojedini profesori upotrebili nad studentima i studentkinjama, cepajući njihove plakate, vređajući ih, omalovažavajući ih, šutirajući ih, gurajući ih, kao i njihove pretnje da će studenti zbog blokade fakulteta krivično odgovarati", navodi se u saopštenju.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << />
Ta nevladina organizacija traži od nadležnih vlasti da kazne profesore koji su, kako tvrde, vređali i pretili studentima koji protestuju.

Jedan broj studenata od 17. oktobra blokira zgradu Filološkog fakulteta u Beogradu, tražeći smanjenje školarine i lakše uslove upisa godine. Od 20. oktobra studenti su počeli blokadu i zgrade Filozofskog fakulteta.

Studenti će danas u podne protestovati u centru Beograda nezadovoljni time što fakulteti i više škole ne prihvataju njihove zahteve.

Miloš Kuvekalović, jedan od studenata koji su pregovarali sa Ministarstvom prosvete Srbije, rekao je da fakulteti ne žele da prihvate preporuku Ministarstva, kojom bi bila smanjena školarina i da će zbog toga studenti održati protest ispred Filozofskog fakulteta u Beogradu.

"Učestvovaće studenti Filozofskog i Filološkog fakulteta koji protestuju, a podršku će im pružiti kolege sa FON-a, Fakulteta političkih nauka i Fakulteta bezbednosti", tvrdi Kuvekalović.

Nastavak na Vesti-online.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.