Žene i bez grudnjaka u berlinskim bazenima

Izvor: Beta, 09.Mar.2023, 21:00

Žene i bez grudnjaka u berlinskim bazenima

Žene će od sada moći da plivaju "toples" - bez grudnjaka u berlinskim bazenima, saopštila je danas uprava bazena u glavnom gradu Nemačke, a odluka je doneta u ime borbe protiv diskriminacije između muškaraca i žena.Ta najava usledila je pošto se berlinskom uredu za borbu protiv diskriminacije obratila žena koja smatra da je diskriminisana u poređenju s muškarcima jer oni plivaju obnaženih grudi."Kompanija za upravljanje bazenima u Berlinu će ubuduće primenjivati svoje interne propise i propise o kupanju na način da poštuje rodnu ravnopravnost", navodi se u saopštenju.Plivanje obnaženih grudi biće moguće u budućnosti za žene ili za "osobe sa ženskim tipom grudi", dodala je berlinska uprava.Služba za posredovanje u borbi protiv diskriminacije grada Berlina "toplo je pozdravila" tu odluku.

Nastavak na Beta...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Žene će moći bez grudnjaka da plivaju u berlinskim bazenima

Izvor: Radio 021, 10.Mar.2023, 09:46

Žene će od sada moći da plivaju "toples" - bez grudnjaka u berlinskim bazenima, saopštila je uprava bazena u glavnom gradu Nemačke.

Nastavak na Radio 021...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Beta. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Beta. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.