Izvor: B92, 04.Jan.2016, 14:43 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Zeman: Talas izbeglica delo Muslimanske braće
Prag -- Česki predsednik Miloš Zeman izjavio je danas da je talas migranata koji je doneo više od milion pridošlica u Evropu delo egipatske Muslimanske braće.
"Verujem da je ovu invaziju organizovalo Muslimansko bratstvo, a korišćena su finansijska sredstva više država," rekao je Zeman Radiju Češka.
Zeman je rekao da je dobio informaciju o Muslimanskoj braći, koja su u Egiptu zabranjena kao teroristička organizacija, iz muslimanskih izvora i izvora vodećih >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << arapskih politicara.
On je rekao da je razlog za rekordnu migrantsku krizu popustljiv stav Evrope prema migrantima sa jedne strane i "napori Bratstva" da dostigne ciljeve sa druge strane.
"Muslimanska braća ne mogu da počnu rat u Evropi, oni nemaju tu snagu ali mogu da organizuju rastući talas migranta i da postepeno počnu da kontrolišu Evropu," izjavio je Zeman, prenosi AFP.
On je i ranije davao anti-migrantske izjave. Krajem prošle godine je nazvao izbeglički talas "organizovanom invazijom," pozivajući mladiće iz Iraka i Sirije da "uzmu oružje" protiv Islamske države umesto što beže.
Prema podacima UNHCR-a u Evropu je tokom 2015. godine stiglo više od milion migranata, uglavnom izbeglica koji su bežali od rata i nasilja u Avganistanu, Iraku i Siriji. Oni uglavnom žele da idu u Nemačku i drue zemlje na zapadu EU i ne zdržaavaju se u Češkoj.
Zeman ima svoju teoriju o tome ko je "organizovao" talas migranata ka Evropi
Izvor: Blic, 04.Jan.2016
Česki predsednik Miloš Zeman izjavio je danas da je talas migranata koji je doneo više od milion pridošlica u Evropu delo egipatske Muslimanske braće..."Verujem da je ovu invaziju organizovalo Muslimansko bratstvo, a korišteća su finansijska sredstva više država," rekao je Zeman Radiju Češka...Zeman...







