Izvor: Nezavisne Novine, 27.Nov.2017, 16:04 (ažurirano 02.Apr.2020.)
"Željo" slavio u vječitom derbiju
Fudbaleri Željezničara pobijedili su danas na "Grbavici" u 113. vječitom gradskom ligaškom debiju Sarajevo rezultatom 2:1.
Susret 16. kola Bh. Telekom Premijer lige BiH zbog nepovoljnih vremenskih uslova umjesto u nedjelju odgođen je za danas, a na lošem terenu i po hladnom vremenu bolje su se snašli domaći.
"Plavi" su poveli u 22. minuti. Vojo Ubiparip je sjajno uposlio Gorana Zakarića koji je izašao sam pred golmana Bojana Pavlovića, te je zatresao mrežu >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << "bordo kluba" za veliko slavlje navijače "Želje".
Strijelac vodećeg pogotka u 77. minuti je asistirao Sinanu Ramoviću koji pogađa za 2:0.
Gosti sa "Koševa" do kraja utakmice uspjeli su ublažiti poraz pogotkom Amara Rahmanović u 85. minuti, a nakon kornera kojeg je izveo Elvedin Herić.
Nastavak na Nezavisne Novine...
Željezničar u odgođenom derbiju na Grbavici savladao Sarajevo
Izvor: Blic, 27.Nov.2017
Fudbaleri Željezničara u 113. sarajevskom derbiju na stadionu Grbavica savladali su Sarajevo rezultatom 2:1...Utakmica je odigrana po izuzetno teškom teškom terenu, ali gledaoci su videli vrlo dobru utakmicu za razliku od nekih prethodnih derbija kada se igralo u idealnm uslovima...Plavi su došli...









