Željezničar savladao Zrinjski na Grbavici, Krpić odlučio derbi kola

Izvor: SandzakPress.net, 05.Avg.2019, 14:48   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Nogometaši Željezničara savladali su Zrinjski u derbiju trećeg kola Premijer lige Bosne i Hercegovine rezultatom 1:0, a pogodak vrijedan tri boda za Plave je postigao Sulejman Krpić. Prvu priliku na susretu vidjeli smo nakon desetak minuta kada je Asim Zec šutirao iskosa sa desne strane, a Antonio Soldo je bio siguran. Plavi su u 24. minuti ponovo zaprijetili. Petar Bojo je izveo Slobodan udarac, Damir Sadiković šutira, ali je Soldo bio siguran i nakon njegovog udarca. Zec je imao novu šansu >> Pročitaj celu vest na sajtu SandzakPress.net << u 31. minuti. Napadač Željezničara namjestio se na lijevu nogu i šutirao sa desetak metara, ali Soldo je još jednom sjajno odbranio. Zrinjski je zaprijetio ozbiljnije prvi put u samom finišu prvog poluvremena. Ivan Čurjurić je šutirao, a Filip Erić je odbio loptu u korner. Do kraja poluvremena vrijedi izdvojiti slobodan udarac Sadikovića sa više od 30 metara, no lopta je otišla pored gola. Plavi su poveli u 59. minuti. Nakon duge akcije lopta je stigla do Mehmeda Alispahića koji šutira iskosa sa lijeve strane, Soldo je odbio loptu, a u petercu je najsnalažljiviji bio Sulejman Krpić koji je šalje u mrežu za 1:0. U posljednjih pola sata Zrinjski je pokušao stići do izjednačenja, no Mostarci nisu imali apsolutno nikakvih rješenja za sigurnu i dobro postavljenu odbranu Plavih. Željezničar je desetak minuta prije kraja mogao i udvostručiti vodstvo, no Zecov udarac sa dvadesetak metara je Soldo uspio odbraniti. Plavi su upisali drugu vezanu pobjedu i sa sedam osvojenih bodova su na drugom mjestu, dok je Zrinjski drugi put poražen ove sezone i nalazi se na desetom mjestu na tabeli. klix.ba Pogledajte vijest na izvornom sajtu: Željezničar savladao Zrinjski na Grbavici, Krpić odlučio derbi kola

Nastavak na SandzakPress.net...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta SandzakPress.net. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta SandzakPress.net. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.