Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 08.Dec.2010, 12:11 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Zbog nedolaska ministra poslanici na pauzi
BEOGRAD -
Predsedavajuća sednice Skupštine Srbije Gordana Čomić odredila je odmah na početku radnog dana u republičkom parlamentu dvočasovnu pauzu zbog nedolaska predstavnika Vlade Srbije.
Čomić je objasnila da niko iz Vlade Srbije nije bio u mogućnosti da prisustvuje sednici od njenog početka i da će to tek biti u mogućnosti od 12 sati.
Poslanici bi danas trebalo da započnu pretres amandmana na predložene izmene zakona o duvanu i o igrama na sreću.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << />
Predložene izmene i dopune Zakona o duvanu predviđaju mogućnost prevoza duvanskih proizvoda zajedno sa drugim proizvodima, ukoliko su odvojeni u zasebnom pakovanju koje ne omogućava prodor mirisa i ne ostvaruju direktan kontakt, a na njih je podneto devet amandmana.
Na zakonski predlog o izmenama i dopunama Zakona o igrama na sreću, koje, između ostalog, predviđaju zabranu ulaska maloletnih lica u objekte u kojima se priređuju igre na sreću i dodatne provere kapitala koji se ulaže u tu oblast, uložena su 42 amandmana, od kojih je Vlada Srbije prihvatila jedan.
Poslanici su šestu sednicu jesenjeg zasedanja započeli 30. novembra, na njoj raspravljaju o 33 zakonska predloga i drugih akata, a u dosadašnjem toku su razmotrili sve tačke u načelu.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...













