Izvor: B92, 22.Jun.2015, 16:44 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Zbog grafita "Smrt Naseru Oriću" privode decu
U mestu Skelani nedaleko od Srebrenice osvanuo je grafit “Smrt Naseru Oriću“, a policija od utorka ujutru privodi srpsku decu na informativni razgovor.
Kako prenosi “Blic“, grafit je napisan na napuštenoj bošnjačkoj kući u tom mestu, rekao je agenciji Srna potpredsednik Organizacije porodica zarobljenih i poginulih boraca i nestalih civila opštine Srebrenica Milomir Trifunović.
Trifunović je istakao da su Srbi uznemireni zbog ovog postupka policije, posebno >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << jer se bliži dan sećanja na srpske žrtve stradale tokom poslednjeg rata u Podrinju od muslimanskih snaga pod komandom Nasera Orića.
On tvrdi da to nisu napisali Srbi, te ističe da je srpski narod u Skelanima potpuno nezaštićen.
“Srbe u Skelanima može privoditi i hapsiti ko hoće, iako su preživeli velike zločine i progone tokom poslednjeg rata“, rekao je Trifunović.
Muslimanske jedinice pod komandom Nasera Orića napale su Skelane 16. januara i ubile 69 stanovnika ovog malog mesta pored reke Drine, među kojima i dvoje dece Dimitrijevića.
Iz policije je saopšteno da su obavljeni informativni razgovori sa nekoliko punoletnih lica sa područja Skelana u vezi sa prijavom da su napisani grafiti u mestu Rešagići.

















