Zaustavljeno curenje sumporne kiseline u Simpu

Izvor: RTS, 14.Avg.2014, 21:15   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Zaustavljeno curenje sumporne kiseline u "Simpu"

Iz jedne od komora cisterne koja se nalazi u krugu fabrike "Simpo ŠIK" u Kuršumliji zaustavljeno curenje sumporne kiseline.

Lakše su povređena dva radnika fabrike "Simpo ŠIK" i jedan vatrogasac, koji su sa simptomima trovanja upućeni u Opštu bolnicu u Prokuplju, javlja dopisnik RTS-a.

Incident se dogodio oko 13.30 časova, a curenje je zaustavljeno brzom intervencijom pripadnika Vatrogasno-spasilačkih jednica iz Kuršumlije, Prokuplja i Niša.

Nakon >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << pretakanja sumporne kiseline iz preostale dve komore cisterne u rezervoare fabrike, izvršen je uviđaj. Na teren su izašli osnovni javni tužilac u Kuršumliji, inspektor za zaštitu životne sredine i pripadnici Policijske uprave u Prokuplju.

Tokom ovog incidenta nije došlo do zagađenja reke Banjske.

Nastavak na RTS...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.